TWOJE KUBECZKOWE PYTANIA – WYJAŚNIONE
Mimo, że kubeczki są coraz bardziej popularne, ludzie nadal mają mnóstwo pytań na ich temat. Odpowiemy na te najbardziej palące, żebyś miała jasność, jak proste jest korzystanie z kubeczka FUN CUP.

Który kubeczek powinam wybrać?
Sprawdź jakie masz opcje. Pamiętaj, że to są nasze ogólne sugestie, ale mogą pojawić się wyjątki od wszystkiego co mówimy. Ty najlepiej znasz swoje ciało i wiesz czego się spodziewać znacznie lepiej niż my.

Każde pudełko FUN CUP zawiera 2 kubeczki menstruacyjne i jedną torebkę antymikrobową z Tyveku. Jeden zostaw w domu, drugi noś w Torebce, żebyś zawsze była przygotowana!

FUN CUP MIX – zestaw dwóch kubeczków w różnych rozmiarach A i B.
Świetny dla: osób, które nie wiedzą do końca, jaki rozmiar powinny wybrać lub chcą mieć możliwość używania obu kubeczków – na intensywniejsze lub lżejsze dni.

FUN CUP A (mniejszy) (5,3 cm; Ø 4 cm; 20 ml)
Wykonany z nieco sztywniejszego silikonu, żeby łatwo się otwierał.
Idealny na lżejsze miesiączki oraz dla osób, które nie rodziły.

FUN CUP B (większy) (5,8 cm; Ø 4,3 cm; 30 ml)
Wykonany z miększego silikonu, żeby rozmiar kubeczka nie był niekomfortowy.
Idealny na intensywniejsze miesiączki oraz dla osób, które mają wysoką szyjkę, rodziły lub mają dłuższy kanał waginalny.

Ten kubeczek wydaje się taki duży! Czy nie będę odczuwać dyskomfortu?
W przeciwieństwie do tamponu, który jest twardy i lubi się wysuwać kiedy się przepełni kubeczek jest wykonany z miękkiego silikonu i zawsze pozostaje na miejscu. Dodatkowo ma bardzo anatomiczny kształt. Wszystkie użytkowniczki kubeczków FUN CUP mówią jednogłośnie: jak już wiem jak go założyć, kompletnie nie czuję tego, że mam miesiączkę!
Jeśli odczuwasz parcie na pęcherz, być może Twój kubeczek jest ustawiony zbyt pionowo – złap za końcówkę kubeczka i podciągnij go w kierunku Twojego brzucha – do przodu.

Czy krew rozleje się wszędzie kiedy będę opróżniać kubeczek?
Wszystko zależy od ilości zebranych płynów w kubeczku. Może się faktycznie zdarzyć, że jakaś ich ilość popłynie po Twoich palcach. Jednak jeśli opróżniasz kubeczek nad toaletą lub pod prysznicem, temat jest co najmniej mało istotny. Staraj się nie opróżniać kubeczka w białych koronkowych rękawiczkach, a wszystko powinno być OK. Poza tym jeśli opróżniasz go w toalecie miej pod ręką papier toaletowy, a jeśli chcesz zachować jeszcze więcej ostrożności, małą butelkę wody do przepłukania kubeczka lub palców.

Czy to nie jest przypadkiem obrzydliwe?
A czy tampony pełne krwi lub podpaska nie są okropne? Dodatkowo, z powodu tego, że dostaje się do nich tlen, krew się psuje i nieładnie pachnie – czego w przypadku kubeczka w ogóle nie ma! Krew to krew – niektóre kobiety faktycznie mogą czuć się niekomfortowo ze swoim ciałem, ale jesteśmy przekonani, że jeśli tylko będziesz mogła zobaczyć ile tak naprawdę krwawisz, jak wygodny jest kubeczek i jak proste jest opróżnianie go na przykład pod prysznicem w domu – przekonasz się, że miesiączka w ogóle nie jest okropna, a jest zwyczajnym elementem Twojej kobiecości.

Jak długo mogę go zostawić w środku?
To zależy od Twojej miesiączki. Na szczęście FUN CUP jest w stanie zmieścić 4-6x więcej płynów niż tampon, więc nawet Twoje intensywne dni miesiączki staną się lekkie.
Rekomendujemy, by opróżniać kubeczek co najmniej 2 razy na dobę.

Czy zdrowe jest trzymać coś w pochwie tak długo jak 12 godzin?
Krew w kubeczku pozostaje bez kontaktu z tlenem z zewnątrz, więc nie psuje się tak szybko, jak w tamponie czy na podpasce. Sam materiał, z jakiego wykonany jest FUN CUP to silikon medyczny, bezpieczny dla ciała i kompletnie nieuczulający i niepodrażniający. Zachowaj podstawowe zasady higieny, płucz kubeczek w trakcie miesiączki, czyść krew z otworków odpowietrzających i dokładnie czyść go po miesiączce, a z pewnością Twoja pochwa będzie zdrowsza niż kiedykolwiek.

No ale pochwa musi odczuwać tyle godzin noszenia kubeczka!
Pochwa odczuwa tylko zalety korzystania z kubeczka. Jeśli stosujesz tampony, wysuszają one śluzówkę. Śluzówka chroni pochwę przed infekcjami, stanowi barierę przed drobnoustrojami. Jej wysuszenie jest groźne dla zdrowia kobiety. Dlatego tampon stanowi problem, a dzięki kubeczkowi, który nie wysusza pochwy mamy mniej infekcji, podrażnień i mikrouszkodzeń.

Mam intensywne miesiączki, czy mogę używać KUBECZKA FUN FACTORY FUN CUP?
Jak najbardziej! Rozmiar A zbiera do 4 razy więcej płynów niż tradycyjny tampon, a kubeczek w rozmiarze B nawet 6 razy więcej. Kubeczek zbierający krew nie wyślizguje się z pochwy i nie odczuwasz stresu jaki towarzyszy intensywnym miesiączkom z tradycyjnym tamponem.

Czy będę potrafiła go wyjąć?
Pochwa ma ograniczoną długość, powinnaś bez problemu móc sięgnąć głęboko do środka palcami, nawet jeśli masz wysoką szyjkę macicy i kubeczek podejdzie nieco wyżej niż się spodziewałaś. Rozluźnij się, ustaw jedną nogę wyżej (np. na krawędzi wanny) i śmiało sięgnij palcami, ściskając nieco powyżej twardego „dziubka”. Kubeczek się odessa i wyjdzie bardzo łatwo!

Nie udało mi się założyć i używać kubeczka po kupieniu, przy pierwszej miesiączce. Co robię nie tak?
Używanie kubeczka menstruacyjnego wymaga nauki i to zupełnie naturalne, że nie wszystko pójdzie od razu gładko. Ale wierzymy, że warto się nauczyć. Daj sobie czas, zaufaj swojemu ciału, zrelaksuj się. Sprawdź jak napinasz mięśnie, weź kilka głębszych oddechów. Możesz nawet wybrać się na spacer i wróć do kubeczka za chwilę.

Kubeczek mi przecieka
Upewnij się, że kubeczek jest dobrze otulany przez ścianki pochwy. Jeśli przeżywasz dużo przecieków być może kubeczek jest zgięty lub za bardzo przesunięty obok szyjki macicy, zamiast pod nią.
Podczas pierwszej miesiączki z kubeczkiem zachęcamy, żeby użyć wkładek zabezpieczających, żebyś miała czas nauczyć się korzystać z kubeczka i czuła się całkowicie bezpiecznie.

Co, jeśli potrzebuję skorzystać z łazienki w czasie używania kubeczka?
FUN CUP jest miękki i wygodny, poza tym dobrze leży w środku w pochwie i nie przeszkadza w żadnych czynnościach fizjologicznych. Niektóre użytkowniczki odczuwają przesunięcia się kubeczka w czasie ruchu jelit, jednak nie było przypadku, by wypadł. Wystarczy go przesunąć/poprawić po wszystkim i już!

A jeśli będę potrzebować opróżnić kubeczek w publicznej toalecie?
Nie musisz korzystać z umywalki podczas opróżniania kubeczka – możesz wytrzeć go papierem toaletowym i znowu założyć. Jeśli chcesz noś przy sobie butelkę wody i opłucz go nad toaletą, lub skorzystać ze sprayu CLEANER, którym doskonale wyczyścisz kubeczek w każdej sytuacji.

Co jeśli mi spadnie do toalety?
Upuszczenie czegokolwiek do toalety jest straszne, ale przynajmniej nie jest to Twój telefon, prawda? Jeśli wydarzy się najgorsze, możesz go opłukać, a następnie wygotować przez 3 minuty w garnku z wrzątkiem, żeby go wysterylizować. Warto mieć przy sobie drugi kubeczek na wypadek takich sytuacji gdzieś poza domem! Dlatego kupując FUN CUP dostajesz od razu dwa w komplecie.

Co jeśli go zgubię?
Jeśli masz dwa kubeczki, masz większe prawdopodobieństwo, że zostanieć z co najmniej jednym! W najgorszym przypadku zestaw FUN CUP nadal jest tańszy niż jakikolwiek porównywalny jakościowo kubeczek na rynku no i jest znacznie tańszy niż kolejne tampony przez następne miesiące.

Jestem dziewicą, czy mogę używać kubeczka?
Edukatorzy seksualni wspierający korzystanie z kubeczków menstruacyjnych głęboko wierzą, że wkładanie do pochwy kubeczków, tamponów czy czegokolwiek nie oznacza że uprawiasz seks. Więc, nie tracisz „dziewictwa”. Jeśli martwisz się o swój fałd waginalny zwany potocznie błoną dziewiczą, zapytaj swojego lekarza o to, jaki ma kształt Twoja błona, czy umożliwi używanie kubeczka. Możesz też spróbować małego rozmiaru A – jeśli będziesz odczuwać dyskomfort poczekaj z kubeczkiem lub skonsultuj się z lekarzem ginekologiem, który może usunąć sztywny fałd pochwowy.

Czy mogę używać kubeczka, jeśli mam założoną wkładkę domaciczną.
Upewnij się, że wszelkie medyczne pytania zadasz swojemu lekarzowi. Jeśli używasz kubeczka menstruacyjnego z wkładką, jedyna rzecz o jaką trzeba zadbać, to to, by nie wyciągnąć jej za nitkę wraz z kubeczkiem. Upewnij się u lekarza, że niteczka jest przycięta naprawdę krótko – powinna być dostępna wyłącznie Twojemu lekarzowi.

Czy mogę używać kubeczka jeśli mam tyłozgięcie macicy?
To kolejne znakomite pytanie dla lekarza. Nie wszystkie macice są takie same, nie wszystkie tyłozgięcia wyglądają tak samo. Możesz spróbować na ile kubeczek w ogóle będzie dla Ciebie wygodny. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do tamponów kubeczki są miękkie i superwygodne, więc nie uwierają jak tampony. Wiele kobiet, które nie może używać tamponów z powodu tyłozgięcia macicy chwali sobie kubeczki FUN CUP.

Czy mogę używać kubeczka, jeśli mam bolesne miesiączki?
Tak. Kubeczek FUN CUP nie pogarsza skurczów i bólu. Dla wielu klientów używanie kubeczka właściwie zmniejszyło bóle miesiączkowe.

Czy powinnam martwić się zespołem szoku toksycznego?
Zespół Szoku Toksycznego jest bardzo rzadką przypadłością, w ogóle. Jeśli się pojawia, częściej mówi się o nim w odniesieniu do tamponów, gdyż podejrzewa się przedostawanie się bakterii z gnijącej krwi w tamponie przez śluzówkę pochwy (wysuszoną, podrażnioną i przez mikrouszkodzenia) do krwioobiegu. Zespół Szoku Toksycznego może być niebezpieczne i w przypadku wystąpienia symptomów należy udać się szybko do lekarza.

Objawy zespołu szoku toksycznego:

nagła gorączka
atak drgawek
mdłości
wymioty
ból mięśni
spadek ciśnienia
zawroty głowy

Jeśli objawy się pojawią, wyjmij kubeczek i idź do lekarza. Powiedz lekarzowi, że używałaś kubeczka, kiedy ostanio go myłaś, w jakich okolicznościach go zakładałaś i ile czasu nosiłaś. Jeśli masz za sobą historię ZWT, nie zachęcamy Cię do stosowania produktów dopochwowych. Żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wstrząsu podążaj za wskazówkami użytkowania i stosuj środek czyszcząco/odkażający w sprayu CLEANER. Zachęcamy do konsultacji z lekarzem przed używaniem nowego produktu menstruacyjnego.

Czy mogę uprawiać sport w czasie stosowania kubeczka menstruacyjnego Fun Factory FUN CUP?
Tak! Kubeczek nie powstrzyma Cię przed jakąkolwiek aktywnością fizyczną, jaką sobie wymrzysz – od biegania po gimnastykę.

Czy mogę pływać stosując kubeczek?
Jak najbardziej! Kubeczek zasysa się w pochwie i jest zabezpieczony przed przeciekaniem również w wodzie.

Co jeszcze mogę zrobić dla swojego zdrowia seksualnego?
Używanie kubeczka to świetny krok w kierunku lepszego stanu zdrowia seksualnego. Jeśli chcesz zrobić coś więcej, sprawdź nasze kulki SMARTBALLS do trenowania mięśni dna miednicy. Kulki działają na zasadzie Biofeedbacku, trenują mięśnie łagodnie, w sposób bezpieczny. Zdrowe mięśnie dna miednicy to lepsze przygotowanie do ciąży, szybszy powrót do formy po urodzeniu dziecka, profilaktyka inkontynencji moczowej, a dodatkowo silniejsze orgazmy!

Gdzie mogę kupić kubeczek FUN CUP?
Możesz go kupić tutaj.

Masz pytania, na które nie znalazłaś odpowiedzi?
Wyślij do nas pytanie: info@kubeczek-menstruacyjny.eul